وزیركار اعلام كرد؛

شرط افزایش ۲۰ درصدی یارانه ها

شرط افزایش ۲۰ درصدی یارانه ها

به گزارش لباس نو، وزیر کار اظهار داشت: درصددیم میزان یارانه ی یارانه بگیران را در سه دهک اول به شرط خرید ۷۰ درصد کالا در طرح کالابرگ الکترونیکی، ۲۰ درصد افزایش دهیم.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی امروز در هفتمین همایش ملی کار با اشاره به اینکه در حوزه کالابرگ اقدامات جدیدی را در دستور کار داریم، عنوان کرد: در گام نخست بنا بر اینست که میزان یارانه یارانه بگیران را در سه دهک اول ۲۰ درصد افزایش دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: البته این اقدام با خرید ۷۰ درصد کالا امکان پذیر است. کالاها هم از ۹ تا ۱۱ قلم تعریف شده است که امیدواریم که این اقدام بتواند قدری به حداقل بگیران جامعه کارگری کمک نماید.
مرتضوی خاطرنشان کرد: سامانه ملی اعتبار در وزارت کار تعریف شده است تا اعتباری را برای کسانی که می خواهند از یارانه خود با افزایش ۲۰ درصدی استفاده کنند، اختصاص دهیم و کالاهایی تعریف شده است که می توانند این کالاها را از فروشگاه های زنجیره ای و سایر فروشگاه هایی که به سامانه وصل شده اند که بالغ بر ۵۰ هزار فروشگاه است، خرید کنند.
وی افزود: در گام نخست به شکل تدریجی و دهک به دهک پیش می رویم و در ابتدا افراد زیر پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی مشمول خواهیم کرد و در خرداد ماه سه دهک اول را اجرایی و عملیاتی می شود. در ماههای آینده هم تصمیمات دیگری برای سایر دهک ها اتخاذ خواهد شد.
وزیر کار اظهار داشت: ما این طرح را سال قبل و در جهت اجرای قانون به صورت ملی و آزمایشی در سرتاسر کشور راه اندازی کردیم. طرح چون مشوق های لازم را نداشت با اقبال عمومی مواجه نشد اما امیدوارم که افزایش درصد یارانه ها سبب شود با اقبال جامعه هدف رو به رو شویم.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1402/03/10
11:01:26
5.0 / 5
346
تگهای خبر: خرید , فروش , فروشگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو