آمریکا به بحران مالی نزدیک می شود

آمریکا به بحران مالی نزدیک می شود

لباس نو: جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به عواقب وخیم عدم کاهش سقف بدهی قانونی این کشور در ماه های آتی هشدار داد؛ بگفته این مقام ارشد، ایالات متحده ممکنست تا تابستان بدهی خودرا نکول کند که منجر به یک بحران مالی خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از بیزنس، وزیر خزانه داری آمریکا اظهار داشت: «هزینه ها باید کاهش یابند تا با درآمدهای مالیاتی همخوانی داشته باشند برای اینکه توانایی دولت برای پشتیبانی از اقتصاد با محرک ها را سلب می کند. علاوه بر این، نتایج روانی مانند ترس مردم از خرج کردن پول، می تواند بر هزینه ها تاثیر بگذارد و رکود را عمیق تر کند».
وی اشاره کرد که نکول کامل بدهی ایالات متحده نیز اثرات موجی در سراسر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت.
یلن اظهار داشت: «آمریکایی ها با هزینه های استقراض بالاتری مواجه خواهند شد و این امر موجب ‌پریشانی در سطح جهانی خواهد شد.»
وزیر خزانه داری در اوایل ماه جاری زنگ خطر را در مورد نکول بدهی احتمالی ایالات متحده به صدا درآورد و به کنگره آمریکا اطلاع داد که خزانه داری اقدامات اضطراری برای جلوگیری از رسیدن این کشور به سقف بدهی ملی که حالا ۳۱.۴ تریلیون دلار تعیین شده را آغاز نموده است. این اقدامات عمدتاً شامل تعلیق موقت پرداخت هایی است که برای ادامه فعالیت دولت ضروری نیست.
یلن در آن زمان اشاره کرد که اقدامات تنها به حدی می رسد که به کنگره فرصت می دهد تا به احتمال زیاد تا اوایل ژوئن مذاکره و افزایش سقف بدهی را تصویب کند.
سقف بدهی که برای نخستین بار توسط کنگره در سال ۱۹۱۷ تصویب گردید، خزانه داری آمریکا را از انتشار اوراق قرضه دولتی جدید برای تامین مالی عملیات دولت بعد از رسیدن به سقف بدهی باز می دارد. فراتر از حد مجاز به این معنا است که توانایی دولت فدرال برای پرداخت های معمول بودجه، همچون پرداخت هزینه های مختلف اجتماعی، در خطر خواهد بود. علاوه بر این، توانایی دولت برای پرداخت بدهی ها و سود تعهداتی که قبلا انجام شده است، می تواند بطور جدی تضعیف شود.1401/11/10
09:59:41
5.0 / 5
279
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , قانون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس نو