بیش از 16 هزار نفر، کاربر سامانه ملی رصد اشتغال

بیش از 16 هزار نفر، کاربر سامانه ملی رصد اشتغال

لباس نو: برابر اعلام دبیرخانه شورای عالی اشتغال، بیش از 16 هزار نفر کاربر سامانه ملی رصد اشتغال هستند و بوسیله این سامانه 800 هزار نفر موفق به دریافت خدمات در حوزه های مشاوره، صدور مجوز و تسهیلات شده اند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، سامانه ملی رصد اشتغال با هدف کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی های بازار کار و میزان اشتغال ایجادی، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طراحی و به راه افتاده است.

آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال هر دستگاه و تعداد شاغلان در سطح استانی و شهرستانی در این سامانه بارگذاری و فرصت های شغلی موجود روزانه رصد می شود تا ضمن در دسترس بودن اطلاعات، بهره برداری مطلوب از نتایج آمارگیری در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها صورت گیرد.

در همین راستا، مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با همکاری شرکت خدمات ارتباطی رایتل سال قبل با هدف نظارت بر اجرای طرح های اشتغالزای کشور ذیل «برنامه زیست بوم ملی اشتغال» و صحت سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد» و نظارت بر نحوه تحقق اهداف کمی و کیفی اشتغال در سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور افتتاح شد.

بر اساس اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، نظارت بر طرح ها در سه مرحله «صحت سنجی پیامکی»، «صحت سنجی تلفنی» و «نظارت میدانی» صورت می گیرد و بوسیله سامانه رصد ملی اشتغال، علاوه بر نظارت و صحت سنجی بر طرح های اشتغال، در زمینه پرداخت تسهیلات، مشاوره و صدور مجوز به افراد خدمات ارائه می شود.

آنطور که رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال وزارت کار گفته تا حالا ۹۰۰ هزار پیام به متقاضیان و کارجویان در سامانه ارسال شده است و بیش از ۷۰ هزار نفر خدمات دریافتی بوسیله سامانه را مورد تایید قرار داده اند.

وی از وجود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر کاربر در سامانه ملی رصد اشتغال آگاهی داده و می گوید: ۸۰۰ هزار نفری که درصدد اشتغالزایی بودند توسط این سامانه موفق به دریافت خدماتی از قبیل مشاوره، صدور مجوز و تسهیلات شده اند.

پیش از این و مطابق آمار سامانه ملی رصد اشتغال کشور، در پنج ماه نخست امسال ۳۴۱ هزار و ۶۳۳ شغل در کشور به وجود آمده بود اما معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مصاحبه با ایسنا، از ثبت حدود ۷۵۰ هزار شغل در سامانه رصد ملی اشتغال تا آبان امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این میزان شغل ایجادی از جانب همه دستگاهها در سامانه رصد ملی اشتغال به ثبت رسیده و نزدیک به ۶۰ درصد تعهد ما برای ایجاد اشتغال محقق شده است.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، هم اکنون مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با هدف نظارت بر طرح های ثبت شده در سامانه ملی رصد اشتغال کشور با سرشماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۷۳ اجرای نظارت تلفنی را بر عهده دارد و تماس با کارجویان و نحوه ارائه خدمات به متقاضیان توسط این سرشماره صورت می گیرد.

منبع:

1401/09/22
14:06:47
5.0 / 5
498
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو