در گفت وگو با لباس نو عنوان شد

عملی کردن ۲۵ درصد متناسب سازی حقوق بازنشستگان

عملی کردن ۲۵ درصد متناسب سازی حقوق بازنشستگان

لباس نو: یک فعال حوزه کار با اعلان اینکه زاهدی وفا توانایی اداره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را دارد، از وی خواست تا در صورت کسب رأی اعتماد از مجلس موضوع قراردادهای موقت کارگران و 25 درصد مانده متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را با جدیت دنبال کند.رحمت الله پورموسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به معرفی دکتر زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس، اظهار داشت: وزارت کار یک وزارتخانه سیاسی نیست بلکه صنفی است و کسی که سکان اداره این وزارتخانه را به دست می گیرد باید مسایل سیاسی را کنار بگذارد و مسایل صنفی را درنظر بگیرد.

وی بر اهمیت موضوع سه جانبه گرایی، قانون مداری و روابط کار اصرار کرد و اظهار داشت: در چند ماهی که دکتر زاهدی وفا به عنوان سرپرست وزارت کار مشغول فعالیت بود، صدای بازنشستگان را شنید و حقوق بازنشستگان غیرحداقل بگیر را به شکل قانونی پیگیری کرد و به نتیجه رساند که کمال تشکر را داریم و پس معتقدم در صورتیکه ایشان رعایت قانون، سه جانبه گرایی و تقویت روابط کار را مدنظر قرار بدهد می تواند در وزارت کار موفق باشد.

پورموسی درعین حال با اعلان اینکه در زمینه کارگری انتظار از سرپرست وزارت کار بیشتر بود، اضافه کرد: ما نیازمند روابط کار قوی هستیم و انتظار داریم که ایشان دراین زمینه با قوت و قدرت ظاهر شود و چنانچه موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس شد به خواسته جامعه کارگری که ایجاد امنیت شغلی و سه جانبه گرایی است بیش از پیش توجه کند.

پایان قراردادهای موقت کار و عمل به ۲۵ درصد باقی مانده متناسب سازی

این فعال حوزه کار، حذف قراردادهای موقت کار و ایجاد امنیت شغلی را خواسته مهم کارگران عنوان نمود و اظهار داشت: بااینکه هنوز برنامه های دکتر زاهدی وفا منتشر نشده است ولی دغدغه اصلی جامعه کارگری این است که به قراردادهای موقت کار اختتام داده و امنیت شغلی نیروهای کار حفظ شود.

وی با اشاره به متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: درخواست جامعه بازنشستگان از وزیر کار آینده این است که ۲۵ درصد باقی مانده متناسب سازی حقوق بازنشستگان را هر چه زودتر به انجام برساند.

پورموسی اظهار داشت: امسال آخرین سال برنامه ششم توسعه است و باتوجه به اعلام مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی برای اجرای ۲۵ درصد باقی مانده، تقاضا این است که متناسب سازی دائمی شود تا در سالهای آتی بین حقوق ها فاصله ایجاد نشود.

منبع:

1401/07/11
21:54:14
5.0 / 5
317
تگهای خبر: توسعه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو