در خطبه های نماز عید قربان تبریز مطرح شد؛

ساختار اقتصاد معیوب است

ساختار اقتصاد معیوب است

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه ساختار اقتصاد ایران معیوب است، اظهار داشت: همه از گرانی گلایه دارند اما این گرانی ها عوامل داخلی و خارجی دارد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم بامداد امروز در خطبه های نماز عید قربان در محل مصلی امام خمینی (ره) تبریز اظهار داشت: قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است و این روز تاریخی از بزرگترین روزها نزد خداست.
وی ضمن اشاره به سنت ذبح قربانی اضافه کرد: فلسفه ذبح قربانی، ذبح هوا و هوس و نفس حیوانی انسان است.
امام جمعه تبریز در ادامه با گرامیداشت عید غدیر خم و تبیین عظمت این روز، اظهار داشت: برنامه های غدیر به صورت مردمی و در مساجد و محلات برگزار گردد.
وی ضمن اشاره به گرانی های موجود اظهار داشت: همه از گرانی گلایه دارند اما این گرانی ها عوامل داخلی و خارجی دارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به تشریح عوامل خارجیِ تأثیرگذار بر اقتصاد کشور و گرانی پرداخته و بیان داشت: تحریم ظالمانه استکبار جهانی، آثار و تبعات بر جای مانده از کرونا، کمبود کالاهای اساسی متأثر از خشکسالی، برنامه ریزی و توطئه دشمن برای اختلال در بازار ارز، کالا و طلا همچون عوامل بر اقتصاد است.
حجت الاسلام آل هاشم به عوامل داخلی گرانی ها هم اشاره کرده و اظهار داشت: ساختار اقتصاد ایران معیوب است و باید اصلاح گردد.
وی افزود: کم کاری و سیاست های غلط اقتصادی در گذشته و گرانی های مرسوم اول سال از دیگر عوامل داخلی مؤثر بر اقتصاد است.
خطیب نماز عید قربان تبریز عنوان کرد: جراحی اقتصادی دولت برای مردمی سازی یارانه هم در ایجاد گرانی تاثیر دارد گرچه آینده این طرح مثبت است.
وی افزود: فعالیت عوامل نفوذی در بدنه دستگاههای دولتی و بخش خصوصی، ضعف دولت در سیاستگذاری و برنامه ریزی و ضعف در اجرا و ضعف در نظارت از دیگر عوامل داخلی در گرانی ها است.
امام جمعه تبریز با انتقاد از ضعف در نظارت اظهار داشت: دستگاههای نظارتی به وظایف خود در مقابل گرانی عمل کنند.
وی اظهار داشت: افزایش بی رویه قیمت کالا بر سایر خدمات ارزشمند سایه انداخته است سبب شده شیرینی خدمات دولت آیت الله رئیسی به چشم نیاید.
حجت الاسلام آل هاشم به خدمات ۸ ماهه دولت اشاره کرده و اظهار داشت: توفیق دولت در کنترل کرونا، کاهش نقدینگی و صفر شدن استقراض از بانک مرکزی، فعال شدن دیپلماسی اقتصادی کشور در سطح بالا، بیمه شدن ۵۰۰۰ نفر از محرومین، حضور رئیس جمهور و مسئولین بین مردم کارهای بزرگی است که دولت آیت الله رئیسی انجام داده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در انتها اظهار داشت: برخی جریانات سیاسی داخلی هم به ناکارآمد نمایی کمک می کنند.

1401/04/20
08:11:47
5.0 / 5
295
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو