بانك جهانی گزارش داد؛

کاهش ۶ و دو دهم میلیون نفری تعداد فقرا در ایران در دولت رئیسی

کاهش ۶ و دو دهم میلیون نفری تعداد فقرا در ایران در دولت رئیسی

لباس نو: برمبنای برآورد بانک جهانی، تعداد فقرا در ایران در 2 سال نخست دولت شهید رئیسی 6.2 میلیون نفر کم شده است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، آمارهای بانک جهانی نشان داده است در طول دوره ۸ ساله دولت روحانی (۲۰۱۳- ۲۰۲۰) تعداد فقرا در ایران حدود ۱۰ میلیون نفر اضافه گردید اما در ۲ سال نخست دولت شهید رئیسی ۶ میلیون نفر با بهبود وضعیت زندگی، از زیر خط فقر خارج شدند.
طبق این آمار، تعداد فقرا در ایران در سال پایانی دولت احمدی نژاد (۲۰۱۲) حدود ۱۵.۲ میلیون نفر بود که در دولت روحانی تعداد آنها به ۲۵.۶ میلیون نفر اضافه گردید و به عبارتی ۱۰ میلیون نفر بر تعداد فقرا اضافه گردید.
اما در سال اول دولت رئیسی تعداد فقرا حدود ۳.۸ میلیون نفر کم شد و در سال دوم هم ۲.۴ میلیون نفر دیگر از شمار فقرا کاسته شد و در مجموع در ۲ سال نخست فعالیت دولت رئیسی حدود ۶.۲ میلیون نفر از زیر خط فقر خارج شدند.
بانک جهانی نرخ فقر را بر سه مبنای درآمدی محاسبه می کند: درآمد روزانه کمتر از ۲.۱۵ دلار درآمد روزانه کمتر از ۳.۶۵ دلار درآمد روزانه کمتر از ۶.۸۵ دلار
در هر سه شاخص، نرخ فقر در ایران در آخر دولت روحانی به بدترین وضع خود رسید و در ۲ سال نخست دولت رئیسی به شدت نزولی شد و از شمار فقرا به طرز فاحشی کاسته شد.
 


منبع:

1403/04/14
20:59:29
5.0 / 5
117
تگهای خبر: دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس نو