بنزین گران نمیشود

بنزین گران نمیشود

به گزارش لباس نو، وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه برنامه ای برای گرانی بنزین نداریم، اظهار داشت: دولت قبل باید پاسخ دهد که چرا تا این اندازه بدهی ایجاد کرد؛ بیشتر از نیمی از کل اوراق ۱۴۰۱ برای بازپرداخت بدهی دولت قبل است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با فروش اوراق مالی در دولت سیزدهم و ادعای محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت قبل، در رابطه با فروش ۳۱۳ هزار میلیارد تومان اوراق در دولت سیزدهم و درخواست مناظره عنوان کرد: نیازی به مناظره نیست و افراد باید پاسخگو باشند که چرا بدهی ایجاد کردند.
خاندوزی تصریح کرد: بیشتر از نیمی از کل اوراق ۱۴۰۱ تنها برای بازپرداخت بدهی دولت قبل پرداخت شده است.
برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم
وزیر اقتصاد در مورد احتمال افزایش قیمت بنزین عنوان کرد: هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست.
وزیر کشور در مورد قیمت نان توضیح می دهد
خاندوزی در مورد افزایش قیمت نان هم اضافه کرد: در رابطه با افزایش قیمت نان هم وزیر کشور توضیحاتی دارد که چون در استانهای مختلف متفاوت می باشد بزودی اعلام می کند.
پول بلوکه شده در چین نداریم
وی در پاسخ به سوالی در مورد پول های ایران در چین، اظهار داشت: هرچیزی که بعنوان منابع ایران در چین وجود دارد، فقط برای اجرای پروژه های فاینانسی است که چینی ها در ایران انجام می دهند. در واقع یک سری از شرکتهای چینی در قسمت های مختلف راه، نفت و… پروژه هایی انجام می دهند و این مابه ازای هزینه هایی است که ایران قصد داشت بپردازد.
خاندوزی افزود: این مسیر یک ورودی و یک خروجی دارد. یعنی هر ماه بانک مرکزی مبلغی را برای پروژه ها به این عدد اضافه و بابت پروژه ای که در حال انجام می باشد بخشی را خرج می کند. این عدد هر روز فرق می کند.
معطلی لایحه رسوب کالا به علت اختلاف نظر گمرک و اموال تملیکی
وزیر اقتصاد در رابطه با لایحه مقابله با رسوب کالا هم خاطرنشان کرد: متن لایحه به این علت که برخی دستگاه ها همچون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت کشور نکاتی داشتند که در زمینه گمرک و اموال تملیکی اختلاف نظر بود، لایحه را در کمیسیون مربوطه نگه داشتند تا این اختلاف نظر دستگاه ها برطرف و به دولت ارسال شود.
وی تصریح کرد: این لایحه دو بخش مهم دارد که نیازمند اصلاح قانون اموال تملیکی و گمرکی است تا بعد از اصلاح عرضه می شود.
خاندوزی در پاسخ به سوالی در مورد عدم پرداخت تسهیلات مسکن از جانب بانک ها، اظهار داشت: بانک مرکزی بعنوان نهاد تنظیم گر کوشیده سهم هفت درصدی بخش مسکن از کل تسهیلات به بیشتر از ۱۴ درصد برسد (دو برابر) افزایش داشته است.
خاندوزی اظهار داشت: در قانون جهش تولید مسکن عدد ۲۰ درصد برای پرداخت تسهیلات بانک مسکن آمده است، اما باز هم به لحاظ قانونی بانکها باید سال جاری بیشتر از سال قبل تسهیلات مسکن اتفاق بیفتد.
وی عنوان کرد: بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی تمام تلاش خویش را به کار بستند تا بانک هایی که در زمینه اعطای تسهیلات مسکن عقب افتادگی داشتند را جبران کنند.


منبع:

1402/05/20
03:03:35
5.0 / 5
278
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو