روسیه پیشبینی رشد اقتصادی ۲۰۲۳ را فاش کرد

روسیه پیشبینی رشد اقتصادی ۲۰۲۳ را فاش کرد

به گزارش لباس نو، وزیر توسعه اقتصادی روسیه اظهار داشت که انتظار می رود اقتصاد روسیه در سال ۲۰۲۳ بیشتر از دو درصد رشد کند.


به گزارش لباس نو به نقل از اکونومیک، رشتنیکوف اظهار نمود که این رقم، پیشبینی اولیه است و تصریح کرد که کار روی ارقام نهایی در اواخر این ماه توسط وزارت خانه تکمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: بطور قطع اقتصاد روسیه بیشتر از دو درصد رشد خواهد نمود اما بیایید منتظر ارقام مشخص باشیم. حالا در مرحله پیشبینی هستیم، بنابراین است که همه نه تنها به ارزیابی سال جاری، بلکه به ارزیابی چند سال آینده هم علاقه مند هستند.
این رقم مطابق با آخرین پیشبینی های انتشار یافته توسط بانک روسیه است. در ماه جولای، رگولاتور پیش بینی نمود که تولید ناخالص داخلی تا آخر سال جاری تا ۲.۵ درصد رشد خواهد نمود.
در همین حال، صندوق بین المللی پول اعلام نمود که تولید ناخالص داخلی روسیه در سال ۲۰۲۳ به میزان ۱.۵ درصد افزایش خواهد یافت و پیشبینی های قبلی ۰.۷ درصدی انتشار یافته در ماه آوریل و ۰.۳ درصدی در ماه ژانویه را ارتقا داده است.
بانک مرکزی روسیه پیش تر اعلام نموده بود که مرحله احیای اقتصاد روسیه به پایان رسیده است و انتظار می رود تولید ناخالص داخلی به تدریج در آینده افزایش یابد.
رگولاتور گزارش کرد که در سه ماهه دوم سالجاری، اقتصاد روسیه نسبت به سال قبل ۴.۸ درصد افزایش داشته است. بر مبنای آمار وزارت توسعه اقتصادی، اقتصاد این کشور از ماه آوریل تا ماه ژوئن ۴.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1402/05/16
10:13:04
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو