کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱ و دو دهم درصد برای زراعت

کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱ و دو دهم درصد برای زراعت

به گزارش لباس نو، براساس اعلام مرکز آمار ایران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱.۲ درصد در ارتباط با گروه زراعت است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی- اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۵) از جانب مرکز آمار ایران منتشر گردید.
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، شاخص قیمت تولیدکننده بخش «زراعت، باغداری و دامداری سنتی» ۱۴۳۳.۱ است که نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۶ درصد افزایش داشته است. در این ماه شاخص ۱۲ ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) با رشد ۳۶.۷ درصد مواجه بوده است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۶ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳۱.۱ درصد)، ۴.۵ واحد درصد افزایش داشته است. در این ماه بیش ترین تورم نقطه به نقطه با ۹۷.۸ درصد در ارتباط با گروه پرورش گوسفند و بره و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱.۲ درصد در ارتباط با گروه زراعت است؛ همینطور در این ماه شاخص قیمت تولیدکننده گروه «غلات» با کاهش ۱.۲- درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل مواجه بوده است.
کاهش تورم سالانه
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی در ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۶.۷ درصد می باشد که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳۷.۲ درصد)، ۰.۵ واحد درصد کاهش داشته است. در این ماه بیشترین تورم سالانه در ارتباط با گروه پرورش گوسفند و بره سنتی با ۱۲۴.۷ درصد و کمترین تورم سالانه مربوطه به گروه غلات با ۳.۳ درصد است.
برای مشاهده اطلاعات تکمیلی به فایل پیوست رجوع کنید.

1403/04/18
12:30:19
5.0 / 5
182
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو