وزیر نیرو:

ظرفیت تولید برق به بیشتر از ۹۰ هزار مگاوات رسید

ظرفیت تولید برق به بیشتر از ۹۰ هزار مگاوات رسید

به گزارش لباس نو، وزیر نیرو ضمن اشاره به رشد ۲۰ تا ۳۰ برابری بخش های مختلف صنعت آب و برق ایران اظهار داشت: ظرفیت تولید برق کشور از آغاز انقلاب اسلامی تا امروز از ۷۰۰۰ مگاوات به بیشتر از ۹۰ هزار مگاوات رسیده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان بامداد امروز در آیین تجدید میثاق با آرمان های امام راحل(ره)، به تحولات صنعت آب و برق بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: این تحولات نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست، به صورتی که در قسمت های مختلف صنعت آب و برق شاهد رشد ۲۰ تا ۳۰ برابری هستیم.
خودکفایی و صادرات تجهیزات صنعت برق کشور دو روی یک سکه
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی ظرفیت تولید برق در کشور ۷۰۰۰ مگاوات بود، خاطرنشان کرد: در آن زمان کشور در حوزه صنعت برق وابستگی کامل به سایر کشورها داشت، به صورتی که کارشناسان صنعت برق فقط مجوز تعویض روغن ترانس برق را داشتند؛ این در شرایطی است که امروز ظرفیت نیروگاهی صنعت برق کشور بیشتر از ۹۰ هزار مگاوات است.

ساخت نیروگاه در کشورهای مختلف توسط مهندسان ایرانی
به نقل از ایشان، حالا صنعت برق کشور به صورت کامل به خودکفایی رسیده است، علاوه بر آن حجم وسیعی از خدمات فنی و مهندسی این عرصه صادر می شود و ساخت نیروگاه ها در خارج از کشور توسط متخصصان و مهندسان ایرانی صورت می گیرد.
محرابیان ضمن ابراز خرسندی از این که امروز فرآیندهای طراحی، اجرا و نگهداری صنعت برق کشور به صورت کامل توسط متخصصان و مهندسان داخلی هدایت می شود، تصریح کرد: هم اکنون بعضی از کشورهای خارجی و همسایه به خدمات و تجهیزات صنعت برق ایران وابسته اند، برای مثال حالا بخش عمده ای از صنعت برق کشور عراق توسط شرکتهای ایرانی ساخته و نگهداری می شود.
وزیر نیرو در حاشیه آیین تجدید میثاق با آرمان های امام راحل(ره) اظهار داشت: امروز این افتخار نصیب ما شد تا همزمان با ایام الله دهه فجر، همراه کارکنان صنعت آب و برق برای تجدید میثاق و عهد با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در کنار حرم مطهر امام راحل حضور یابیم.
وزیر نیرو اضافه کرد: بدون شک مسؤلان کشور در راه انقلاب برای حفظ آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و شهدا وظیفه سنگینی دارند که مهم ترین آن خدمت بی منّت به مردم است. طبیعتا بعد از گذشت چهل وچهار سال از پیروزی انقلاب اسلامی فراز و نشیب هایی در این راه رخ داده است، اما مسؤلان در قسمت های مختلف کشور خدمت کردند و توانستند با پیروی از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، در راه تداوم راه انقلاب اسلامی ایران و شهدا گام بردارند.
منبع:

1401/11/17
13:15:28
5.0 / 5
323
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو