سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد؛

تشکیل 500 میلیارد تومان پرونده قاچاق تا مردادماه

تشکیل 500 میلیارد تومان پرونده قاچاق تا مردادماه

به گزارش لباس نو، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: ارزش ریالی پرونده های قاچاق طی پنج ماهه اول امسال معادل 500 میلیارد تومان بوده است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، حمیدرضا دهقانی نیا در یک گفت و گوی رادیویی اظهار داشت: هم اکنون پوشاک، لوازم و قطعات یدکی، لوازم خانگی، کفش، برخی مواد غذایی، ملزومات صنایع زراعی، دخانیات، لوازم تحریر، لوازم صوتی تصویری و منسوجات خانگی شناسه کالا گرفتند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: به عنوان نمونه برای ردیف پوشاک ۳۱۲ هزار و ۸۳۳ مورد شناسه پوشاک ثبت شده و در گروه کالایی لوازم و قطعات یدکی نیز حدود ۱۸۲ هزار و ۹۴۲ مورد شناسه کالا ثبت شده است.
وی عنوان کرد: طبق آخرین آمار سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی، ارزش ریالی پرونده های قاچاق طی پنج ماهه اول امسال ۴ هزار و ۹۶۳ میلیارد و ۳۱۹ میلیون و ۹۴۱ هزار ریال (معادل ۵۰۰ میلیارد تومان) است.
دهقانی نیا متذکر شد: این که برخورد با قاچاق کالا دیده نمی گردد و یا فقط در تهران و اصفهان دیده می شود دلیل بر عدم برخورد نیست و پس از خبرگزاری ها و رسانه ها تقاضا داریم که با تقوای رسانه ای و انصاف به این قضایا ورود کنند.
وی در مورد این که گفته می شود چرا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کم کاری دستگاهها را در این خصوص به شکل صریح اعلام نمی کند، این طور توضیح داد: اگر عدد ۵۰۰ میلیارد تومان طی پنج ماهه اول سال ۱۴۰۱ از باب ارزش ریالی پرونده های قاچاق مدنظر باشد ما نمی توانیم دستگاهی را به کم کاری و یا بیکاری در این عرصه متهم کنیم؛ اما درعین حال انتظار ستاد خیلی بالاتر از اینهاست.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلان اینکه ابزار تشخیص قاچاق در اختیار دستگاه های کاشف و ضابط قرار گرفته است، اظهار داشت: علاوه بر این، ابزاری در اختیار مردم هم قرار گرفته تا اصالت کالا را تشخیص دهند. مردم می توانند با ارسال شناسه و کد رهگیری کالا به ستاره ۷۷۷۷ مربع پاسخ را دریافت و یا از سامانه جامع تجارت استفاده کنند؛ همین طور در زمینه داروهای وارداتی نیز می توانند با برنامه «تی تک» نسبت به تشخیص اصالت دارو اقدام نمود.


منبع:

1401/07/05
14:27:32
5.0 / 5
453
تگهای خبر: پوشاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو