معاون وزیر صمت خبر داد

بازگشت به تولید بیش از 860 واحد راکد در کشور

بازگشت به تولید بیش از 860 واحد راکد در کشور

به گزارش لباس نو، خوزستان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به بازگشت به تولید بیش از 860 واحد تولیدی راکد در کشور اظهار داشت: امسال بازگشت به تولید 2 هزار واحد تولیدی راکد هدفگذاری شده است.علی رسولیان در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی باغملک، اظهار داشت: یکی از سیاست هایی که به جدیت از طرف دولت و شخص رییس جمهور پیگیری می شود بحث احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال است.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی با اعلان اینکه از شروع امسال تا حالا بیش از ۸۶۰ واحد تولیدی راکد در سطح کشور به چرخه تولید بازگشته است، اضافه کرد: امسال بازگشت به تولید ۲ هزار واحد تولیدی راکد هدفگذاری شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: هدف ما این است تا واحدهایی که تعطیل هستند اما ظرفیت تولید دارند را با کمک و بهره گیری از ظرفیت های قوه قضاییه، ستاد تسهیل، بانکها و... احیا و به چرخه تولید بازگردانیم.

رسولیان افزود: تعدادی از شهرک های صنعتی کشور با مشکل زیرساختی مواجهند. دراین زمینه امسال ۹۰ میلیاردریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت در شهرک های صنعتی پیش بینی شده تا دراین زمینه اقدامات موثری در شهرک های صنعتی صورت گیرد.

وی با اشاره به سفر خود به شهرستان های ایذه و باغملک در خوزستان و بازدید از شهرک های صنعتی این دو شهرستان عنوان کرد: ۴ واحد تولیدی راکد در شهرستان ایذه به چرخه تولید بازگشته اند و برای بازگشت به تولید ۲ واحد دیگر نیز اقدام لازم در حال انجام می باشد.

معاون وزیر صمت افزود: در سفری که به باغملک انجام شد، راه اندازی یک ناحیه صنعتی جدید در این شهرستان مورد توافق قرار گرفته و مقرر است با همکاری مسئولان شهرستان این ناحیه صنعتی در منطقه ایجاد و شرایط برای کسب و کارهای کوچک در این منطقه فراهم گردد.

منبع:

1401/09/02
14:51:19
5.0 / 5
341
تگهای خبر: تولید , سفر , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو