رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس:

بودجه کشور نباید گرفتار کسری شود

بودجه کشور نباید گرفتار کسری شود

لباس نو: به گزارش لباس نو، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: ساختار بودجه کشور باید به نحوی اصلاح و برنامه ریزی شود که کسری نداشته باشد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در نشست هم اندیشی با مدیران و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: ساختار بودجه کشور باید به نحوی اصلاح و برنامه ریزی شود که کسری نداشته باشد و رابطه بین اجرای احکام قانونی چه در بودجه و موارد دیگر به اعتبار برمی گردد و باید روی عدد واقعی حساب کرد نه پیش بینی.
وی اظهار داشت: اگر کشور و انقلاب و اعتلای نظام اسلامی و فرهنگ شیعی در منطقه وجود دارد به برکت جامعه بزرگ ایثارگری است و عزت امروز ما به برکت مجاهدت های دوران دفاع مقدس و شهیدان است.
وی در ادامه سخنانش اضافه کرد: ۱۳۰۰ همت بودجه امسال کشور است و برآورد می شود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه تا آخر سال داشته باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار داشت: ساختار بودجه کشور باید به نحوی اصلاح گردد که کسری نداشته باشیم و رابطه بین اجرای احکام قانونی چه در بودجه و موارد دیگر به اعتبار برمی گردد و باید روی عدد واقعی حساب کرد نه پیش بینی.
وی گفت: اتفاقات مثبتی دارد در کشور رقم می خورد و دولت سیزدهم اقداماتی آغاز نموده و در بین مدت نتیجه را می بینیم.
وی اضافه کرد: قسمتی از اقدامات قابل قبول است و ارزیابی بنده از دولت این است در حد متوسط کار کرده و به تدریج بنظر می رسد با رفع اشکالات، خودرا قوی می کند.
پورابراهیمی با اعلان اینکه باید به درآمد پایدار دست پیدا نماییم تا با کسری بودجه مواجه نشویم، اظهار داشت: در هشت سال دولت قبل نرخ رشد اقصادی حدودا صفر است. برای اولین بار نرخ رشد اقتصادی کشور در سالی که در پیش داریم بر طبق پیش بینی های جهانی، این است ایران ۲.۸ تا سه درصد رشد مواجه خواهد بود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گفت: مردم از ما قدرت خرید می خواهند و ریشه اصلی کاهش قدرت خرید در تورم است و تورم اصلی ترین موضوع است؛ تلاش بر این است سرعت تورم را کاهش بدهیم و دو سه برنامه اجرا شده که تصور می نماییم به این مسئله کمک نماید.
وی با اشاره به مسائل مطرح شده از طرف حاضران در این نشست بیان داشت: جهت گیری اقتصاد دارد مسیر خودرا پیدا می کند تا به ثبات حداقلی برسد و تعهدات دولت و مجلس به تدریج عملی می شود و حل مسئله بیمه را حتما دنبال می نماییم.
پورابراهیمی با اشاره به برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در شهر کرمان و اجرای پروژه های مختلف اظهار داشت: ما به مردم برای اشتغال فرزندانشان قول داده ایم.
وی اشاره کرد: هر حکمی که برای خانواده ایثارگران و جانبازان بوده و نیاز به بودجه نداشته اما اجرا نشده، به ما اعلام کنید تا پیگیری نماییم.منبع:

1401/08/25
08:30:25
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو